Elpattant egy húr Gyurcsány Ferencnél: nagyon nem tetszik neki „Orbán szájhősködése”
Nem bírta türtőztetni magát a DK elnöke. Azonnal hangot adott a felháborodásának.
Három hónap alatt a Fidesz 56 törvényt hozott, és ez a törvényhozási sietség egyértelmű nacionalista, antiliberális és antimodern vonásokkal bír.
„A »régi rezsim« megdöntése és egy új alapjainak lerakása radikális szakítást jelent a diktatúrából demokratikus jogállamba történő fejlődéssel, amely az 1989 óta eltelt időszakot jellemezte. Az 1989 és 2010 közötti periódus persze nem volt teljesen sikeres, sok mindent rosszul csináltak, a korrupció megdöbbentő méreteket öltött. Mégis volt egy demokratikus alkotmány, egy szabadon választott parlament, egy nem teljesen hatalom nélküli elnöki hivatal, többpártrendszer, szabad sajtó, piacgazdaság, független bíróságok, emberi jogok, normális esetben gyakori jellemzői egy működő demokráciának. Az elmúlt húsz év politikai gyakorlatával - amelynek a Fidesz igen aktív részese volt, hiszen a párt 1998 és 2002 között birtokolta a kormányhatalmat - való szakítást radikális módon hajtották végre. Három hónap alatt a Fidesz 56 törvényt hozott (számos ebből alkotmánymódosítás), és ez a törvényhozási sietség egyértelmű nacionalista, antiliberális és antimodern vonásokkal bír.
A kormány eddigi politikája többnyire a szélsőjobboldali Jobbik »megszelídítésére« irányult, azáltal, hogy a Jobbik politikájának egy részét »light« verzióban megvalósították. Ezért mondott a Jobbik igent az új törvények 60 százalékára. Nem mintha a párt nem ellenkezne; az olyan dolgok ellen tiltakozik, amit minden ellenzéki párt elfogadhatatlannak tart egy abszolút többség vezette országban. Az igazi érdekkonfliktus azonban a Fidesz és a Jobbik között abban a tényben rejlik, hogy a kormánypárt nem tolerálja a Magyar Gárdát. A Fidesz taktikusan manőverezik, mert azt persze tudja, hogy a választóinak legalább 15 százaléka gondolkodik úgy, mint a Jobbik. Másrészt azonban a Fidesz érthető módon nem akarja megengedni egy paramilitáris szervezet létezését az állami erőszakszervezet mellett, amelyet maga akar kontrollálni.”